Biografia

 

Ján Knjazovic

jan knjazovic

Narodil sa 18. júna roku 1925. v Kovačici, vo farmárskej rodine. Jeho osobitný záujem pre maľbu sa objavil v ranom detstve. Jeho talent bol zaznamenaný v armáde, kde zariaďoval nástenné noviny. Po návrate z armády pokračuje maľovať, a s maliarmi Jánom Sokolom, Martinom Paluškom,Vladimírom Bobošom a Michalom Bírešom založil maliarsku sekciu Pokrok v Kovačici.

Čítaj ďalej

Ana Knjazovic

Ana Knjazovic

Ana sa narodila 7. mája 1950 v Kovačici.Vyrastala vedľa svojho slávneho otca, Jána Knjazovica. Ako mladé dievča začala vystavovať svoje diela po jeho boku. Vyštudovala Fakultu politických vied v Belehrade, oddelenie diplomacie a pracovala ako novinár. Tiež, ona je známa pre jej veľku lásku k zvieratám a podpísuje obrazy s dvoma srdiečkamy. Mala viac ako 50 samostatných výstav.

Čítaj ďalej

Nataša Knjazovic

natasa_knjazovic

Nataša Knjazovic sa narodila 26. mája v roku 1977. Vyštudovala Viššiu Polytechnicku Školu a Fakultu pre obchod. Od raného detstva žije vo svete fariebVychovávana dvoma maliarmi, jej matkou Anou a dedkom Jánom, získala lásku k naivnému umeniu. Pokračuje maľovať a žiť svoj ​​rodinný motto, že “človek vidí dobre len srdcom.” Jej podpis su tri srdcia. Mala 38 samostatných výstav. Od roku 2011 žije na Slovensku.

Čítaj ďalej